Kristi

Kristi lugu
(s 1999)

Detsember 2002

Kristi sündis 14.07.99 25. rasedusnädalal, kaalus 703 gr. ja oli 34 cm pikk. 1a. 8k. kaalus 9,3 kg ja oli 78 cm pikk. 2a. 8k. kaalus 13 kg ja oli 92 cm pikk. Viidi haiglasse põletikuga. Põhjust, miks tekkis mul haiglas olles “veremürgitus”, ei oska keegi seletada.

Meie mõlema elu päästmiseks tehti keisrilõige. Kristi viidi reanimatsiooni ja pandi kunstliku hingamise alla, sai tugevat antibiootikumide ravi. Pikaajalisest kunstlikust hingamisest või ka lihtsalt väljaarenemata kopsude tõttu tekkis õhu lokaalne lekkimine ehk vasakule poole tekkis nagu õhupall. See “õhupall” hakkas ka südant paremale poole suruma. Seetõttu eemaldati teise elukuu lõpus veerandik kopsu.

Koju saime viienda elukuu algul. Selleks ajaks oli Kristi lisahapnikuta saanud elatud ainult ühe nädala. Koju saades kaalus 2760gr., seega olime ilusti juurde kasvanud. Ilusti hakkasid tööle ka instinktid – imemine jms. Lisaks tugevamale vastuvõtlikkusele viirushaigustele on selgunud, et Kristil ei jõudnud selle lühikese looteeaga välja areneda kuulmine. Kahtlustasime kodus, et Kristi ei kuule kui ta oli aastane. Talle tehti Tallinnas ja Tartus kuulmisuuring ja soovitati kasutama hakata kuuldeaparaate.

Tänu juhuslikule kohtumisele kuulmiskeskuses Epp Müiliga, kuulsime esimest korda sellisest asjast nagu sisekõrvaimplantaat. Kõrvaarstid ei olnud sellisest võimalusest varem midagi rääkinud. Siis tutvusime implataati puudutavate materjalidega, kaalusime plusse ja miinuseid ning otsustasime selle kasuks. Algas mure kust saada nii suur summa raha. Jõudsime ise sajatuhandeni, ülejäänu on saadud tänu heade inimeste annetustele. Tänase seisuga ootame operatsiooni. Julgesime otsuse teha ka tänu toredatele logopeedidele.

 

K i i r v a l i k u d