Martin

Martini lugu
(s 2005)

August 2007

Martin sündis 25. juulil 2005 kurdina. Sünnitusmajas toimunud kuulmise skriiningut ta ei läbinud ning hakkas jooks korra kuus kuulmiskeskusesse. Kurtuse diagnoos sai kinnitust siis, kui laps oli 4kuune. Aeg sinnani oli meile arusaamatu, sest ta oskas meid nii osavalt ära petta kui veel võimalik. Imelik oli rääkida sellest, et ta reageeris sellele ja tollele – Martini „seitsmes meel” oli nii tugev, et need reageeringud minu tegevuste peale tulid ikkagi hoolimata sellest, et ta ei kuulnud …

Kogu aeg on Martinit saatnud harjutused ja juhendamised logopeed Ene Taurefeldti poolt ning emme-issi igapäevane tegelemine. Umbes aasta võttis murest-ahastusest-nutmistest ülesaamine, millele aitas kaasa Martini enda äärmiselt positiivne ellusuhtumine, naerunägu ja uudishimu kõige vastu.

Kuuldeaparaate kasutasime alates 4. elukuust. Siit tulid esimesed kuulmiskogemused ja helile reageeringud. Implantatsiooni operatsioon oli Martinil novembris 2006 ja sisselülitamine 28.12.2006. Implantaat sai kiirelt üheks osaks meie elus ning siit algas poisi elu kuuljana!

Praeguse pooleaastase kuulmiskogemusega oleme saavutanud selle, et Martin kuuleb väiksemaid krabinaid, reageerib neile ja räägib mõtestatult, puhtalt ja arusaadavalt auh, aitäh, emme ja auto. Ta püüab üldse palju suhelda ja enda tegevust kellegagi seostada. Meie lõbusast, armastavast, avastamisrohkest elust ja imelisest helidemaailmast saab lugeda igapäeva-blogist:

Martini ema Kadri 

K i i r v a l i k u d