Pauliine

View More: http://dianaunt.pass.us/implantaadilapsed

 

 

 

3,5 aastane (2013)

 

 

Pauliine sündis meie perre kolmanda lapsena, 20 minutit hiljem saabus tema järel kaksikõde Roosmarii. Rapla haiglas, kus tüdrukud sündisid, kuulmisuuringuid ei tehtud ja nii me kasvasime rõõmsalt ja muretult tervelt pool aastat.

Peagi aga hakkasime märkama, et Paula reageerib häältele erinevalt. Kolm kuud möödus oletusi tehes ja kahtlusi maha surudes, enne kui julgesime doktor Kruustüki poole pöörduda. Kuigi aimasime uuringute tulemusi, tuli diagnoos Paula kurtusest meile suure šokina. Kuulmislanguse põhjus on pärilik geenimutatsioon konneksiin 26. Suguvõsas ega tutvuskonnas meil ühtegi kurti ei ole ja nii oli teema meile suhteliselt võõras. Internetis implantaadilaste lehele sattudes ja seal laste lugusid lugedes õnneks tulevik nii tume enam ei tundunud.

Operatsioon oli aasta ja kahe kuu vanuselt, nelja kuu pärast tulid esimesed sõnad: puu, auto, emme.View More: http://dianaunt.pass.us/implantaadilapsed

Nüüd on tüdrukud kolme ja poole aastased ja käivad kodulähedases tavalasteaias. Pauliine on väga jutukas, talle meeldib lastefilme vaadata, joonistada, ujuda. Oma arengult on Paula võrdsel tasemel oma kaksikõega. Meie suureks rõõmuks on Paula arenenud samas tempos omavanuste lastega.

 

Ema Imbi ja isa Kaido

K i i r v a l i k u d